0212 222 71 66 Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 18:00
BİZİ TAKİP EDİN :

Blog

NVR Server Storage - Ağ görüntü depolama ve sunucu......(NVR nedir ?)
NVR Server Storage - Ağ görüntü depolama ve sunucu......(NVR nedir ?)
NVR Server Storage - Ağ görüntü depolama ve sunucu......(NVR nedir ?)

NVR Nedir CCTV sunucular storage hakkında bilgiler..

NVR Nedir CCTV sunucular storage hakkında ön bilgiler

NVR SERVER NEDİR? , NVR SERVER STORAGE NEDİR?

Gerçekte hepsinin önemli tek ortak noktası olduğu görülmektedir; kameradan gelen görüntüyü “video record” kayıt etmek. Network kameraların yüksek çözünürlük çeşitliliği kayıt cihazlarının da yapısal olarak farklı ek donanımlara sahip olmasını gerektirmiştir.(network ağ, video görüntü, kayıt ünitesi cihazı)
Genel olarak network kameraların kayıt cihazlarına : "NVR"  denilmektedir. Fark belirmek için yüksek çözünürlük destekleyen kayıt cihazlarına: " HD NVR, Pro. NVR, Süper NVR, vb.  Sunucu özelliği ile birden fazla çoklu izleme noktalarına eş zamanlı görüntü sağlayan ve görüntü depolama kapasitesi yüksek diskleri barındıran kayıt cihazlarına:  " NVR Server / NVR Storage Server " denilmektedir.
Profesyonel NVR cihazları, network IP tabanlı ölçeklenebilir, paylaşılabilir ve çözümlenebilir güvenlik sistemi sağlamaktadır. IP kameraların eş zamanlı olarak entegre edilebilmesi için sistem programlama ve donanım olarak yüksek esnekliğe sahiptir. Hassas aktivite acil durum yönetimi ve analizli bilgilendirmeye imkan sağlamaktadır.
Sistem güvenli bilgi koruma, arşiv yedekleme ve üst düzey kontrollü risk yönetimine sahiptir. Tüm sistem network ağ sistemi vasıtasıyla tanımlı merkezlerden yönetilmektedir ve ağ paylaşım denetim desteği bulunmaktadır. Kamera güvenlik NVR kayıt sistemi, Yönetim / Kayıt / Arşivleme / Risk ve video analiz çözümleri sağlamaktadır.
Profesyonel NVR kayıt sistemleri ve sunucular adresli indeksli video kayıt ve video yönetim sistemi ve analizi sunmaktadır. Sistemin omurgasında, analog profesyonel kameralar, mega piksel IP kameralar ve termal, lazer gibi farklı kameraları bir arada kullanmaya olanak sağlamaktadır. Bilişim tabanlı NVR sunucular sınırsız sayıda donanım ile genişleyebilir, yönetilebilir ve kontrol edilebilir. Kullanıcı dostu kolay yönetilebilir profesyonel programlar ile desteklenmektedir.

* Profesyonel NVR lar, yüksek çözünürlüklü görüntüleri kayıpsız kayıt edebilmeli, hızlı sorunsuz depolayabilmeli, ağ ortamında eşit olarak sunabilmeli, görüntüleri olayları analiz edebilmeli, operatörlere gözetim ve yönetim imkanı sağlamalıdır.

Örnek olarak: TIANDY NVR, TIANDY Server storage platform sistemleri gömülü/ endüstriyel /sunucu tabanlı profesyonel ürünlerdir. GVD NVR Sistemleri Profesyonel sunucu tabanlı "enterprise server" ürünlerdir.

 


 

 

Bu bilgilendirme yazısı : 16.01.2010/2016 ' da yazılmıştır,düzenlemeler yapılmaktadır.
Örnek bilgi amaçlı yayınlanmaktadır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kullanılamaz.

Yazan: İlker SÖYÜK , Kaynak :http://projeplatform.com/  www.gvdturkiye.com   www.cenova.com.tr