0212 222 71 66 Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 18:00
BİZİ TAKİP EDİN :

Blog

IVA Intelligent Video Analytics VCA - Akıllı Görüntü Analiz... ( video analiz nedir ? )
IVA Intelligent Video Analytics VCA - Akıllı Görüntü Analiz... ( video analiz nedir ? )
IVA Intelligent Video Analytics VCA - Akıllı Görüntü Analiz... ( video analiz nedir ? )

VCA Akıllı video analiz nedir ? programlar hakkında bigi

Intelligent Video Analytics ,IVA, VCA , Akıllı video analiz, nedir? Programlar hakkında bilgi

Akıllı Video Analiz, Intelligent Video Analytics, VCA, kamera görüntülerinden yazılımların analizleri aracılığıyla olayları oluşumları veya davranış niteliklerini takip eder. Kameralardan gelen görüntüleri algoritmalar ile işleyerek analize bağlı programlanmış senaryoları ve uyarılar oluşturur. İzleyicilerin operatörlerin karar verme ve olay müdahale durumlarında destek sağlar. Görüntü kayıt sistemlerinin DVR NVR  gibi aktif bileşenlerinin en önemli görevi görüntü kaynağını (kamera) en iyi işlem süreçleri doğrultusunda kayıt ederek arşivlemek ve izlenmesi için operatörlere sunmaktır.

Tüm donanımları profesyonelleştiren, aktifleştiren ve yöneten, kullanıcı dostu programlardır. IVA ,VCA Video analiz programları sayesinde kamera sistemleri güvenlik kapsamında etkin rol almaktadır. Fiziksel güvenlik departmanın etkin, takipçi, görsel takım arkadaşı görevini üstlenir. Bazı özel uygulamalar ile güvenlik sisteminin omurgası olmaktadır. Tüm görsel kontrol, video analiz IVA  ya devredilir. Çeşitli senaryolar hazırlanır, kameralara ilişkilendirilir, yangın, kartlı geçiş, alarm otomasyon IVA ya dahil edilir.

IVA, uyumaz, IVA dinlenmez, IVA sürekli çalışır tüm takip IVA Akıllı video analiz bünyesinde yapılandırılır. Akıllı video analiz programlarının da istekleri vardır; güçlü ve kararlı donanım, sağlam teknik altyapı, net görüntü akışı. Bu istek maddeleri programın kararlı düzgün çalışması için gereklidir. Programların algoritmalarının kalıp örneklemelerinin mantıklı derlenmiş olması çalışabilirliği ve ürünler ile entegrasyon için kesin gereklidir.

IVA , VCA tüm sistemi dinler karar mekanizmasına yardım eder, yasak böle girişi, izinsiz sanal alan girişi, tanımlı hareket alanı takibi, kaybolan cisim, şüpheli paket, obje belirme, yüz tanıma, kişi sayma gibi tüm görevleri üstlenir. Alarm oluşumlarında senaryolarına bağlı uyarıları gözetimcilere ve yöneticilere iletir.

Gömülü örnek IVA VCA analizler: Behavior analytic,Face detection,Demographics,Crowd dedection,Duty dedection,Video Dedection,Audio Dedection,Tripware,Perimeter,Miising Object,Parking,Running,Abandone,People counting,Loiter,Plate dedection

IVA, VCA destek programları Network IP Kamera ve NVR üzerinde çalışmasının yanında bazı zaman ayrı analiz sunucularında görev yapmaktadır.
Örnek olarak TIANDY kameralarda; obje sayma, sanal çit, özel alan giriş çıkış vb analiz işlemleri standart olarak bulunmaktadır. GVD NVR sunucu sistemlerinde kişi sayma, sanal hat alanları, pos uygulamaları vb. farklı sistemler ile alam entegrasyonları bulunmaktadır.

GVD IVA ALARM OLAY KAYIT ANALIZ


TIANDY IVA VCA ONLINE 

Bu bilgilendirme yazısı : 16.01.2010-2016 ' da yazılmıştır,düzenlemeler yapılmaktadır.   
Örnek bilgi amaçlı yayınlanmaktadır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kullanılamaz.

Yazan: İlker SÖYÜK , Kaynak : http://projeplatform.com/   www.cenova.com.tr