0212 222 71 66 Pazartesi - Cumartesi 09:00 - 18:00
BİZİ TAKİP EDİN :

Blog

Video Server Streaming - Ağ görüntü sunucusu............ ( video server nedir ? )
Video Server Streaming - Ağ görüntü sunucusu............ ( video server nedir ? )
Video Server Streaming - Ağ görüntü sunucusu............ ( video server nedir ? )

Network görüntü transfer nedir ? hakkında bilgiler

Video Server Streaming - Encoder

Network IP Video Server – Ağ Video Sunucusu hakkında ön bilgiler
Network IP Video server ürünleri uzak noktadan görüntü transferi izleme çözümleri sunmaktadır. Network ağlarından yada mevcut Internet ortamından erişerek ek sistemlere ihtiyaç duymadan izleme yapılabilir. IP video server sahip olduğunuz bir network yerel ağınıza bağlamanız yeterlidir. IP protokol tabanları ile çalışan IP video  server girişlerine bağlı bulunan herhangi bir görsel verici kaynağının görüntülerini eş zamanlı olarak yerel network - internet ağınıza transfer etmektedir.
 web-server tabanlı yapıya sahip network iletişim ürünleridir. Network iletişim ağından ve görsel verici kaynağından başka ekstra maliyetli donanım ihtiyaçlarına gerek duymaz. IP Video server ürününe işlemcisi ve işletim yazılımları ile micro web-server sistem entegre edilmiştir. Yerel network ağındaki herhangi bir bilgisayar üzerinden IP Video server bağlanıp görüntüler izlenebildiği gibi uzaktan erişilip sistem üzerinde ayarlar değiştirilebilir, kullanıcılar, şifreler ve raporlar yönetilebilir.
IP Video server MJP/MPEG-4/h.264 vb. formatında görüntü kodlamasında sıkıştırma yapar. Görüntülerin akıcı bir şekilde izlenmesi için özel teknik ayarlamalara imkan sunar. İstenildiği takdirde kayıt programları ile hareketli görüntü eş zamanlı olarak NVR, NAS  vb. mevcut bilgisayar ortamında saklanabilir. IP Video server üzerindeki görüntüler yerel network hattı haricinde de Internet üzerinden bir web browser ile bilinen sabit IP numarası ile erişerek izlenebilir.
Görüntülerin herhangi bir uzak noktada izlenebilmesi için bilgisayarlarda ekstra yazılımların kullanılmasına gerek yoktur. IP Video server isteğe bağlı hareket algılama konumuna ayarlanabilir. Internet hattı üzerinden tanımlanan e-mail adresine JPG resim gönderimi yapabilir.
Web sayfası üzerinde tanımlanan yere görüntü aktarımı uygulanabilir. IP Video server giriş panelinde bulunan video out çıkışına istenilen bir görüntü kaynağı bağlanarak izlenebilir. Network ağındaki bilgisayarlar görüntüyü izlerken özel bir monitörde güvenlik amaçlı izleme, kayıt ve tanıtım yapılabilir.

IP Video server ürünleri; web tabanlı yayıncılık, internet uzak eğitim, görüntü medya takip arşivleme, özel görsel kaynak transferleri, dijital bilgilendirme, özel akıllı video analiz yazılımları gibi alanlarda savunma, turizm, sanayi, güvenlik vb. sektörler tarafından kullanılmaktadır.

Cenova kameralar ağ web yayın sistemleri için ilgili protokolleri desteklemektedir, TIANDY kameralar özel yazılım amaçlı SDK geliştirme kodlarına sahiptir. GVD NVR sunucular çoklu izlemelerde tanıtım ve bilgilendirme hizmetlerinde esnek çözümler sunmaktadır.(IP TV,IP video web streaming,digital signage,video on demand)

Bu bilgilendirme yazısı : 24.11.2003/2016 ' da yazılmıştır,düzenlemeler yapılmaktadır.
Örnek bilgi amaçlı yayınlanmaktadır. Kaynak gösterilmeden izinsiz kullanılamaz.
Yazan: İlker SÖYÜK , Kaynak :
http://projeplatform.com/  www.gvdturkiye.com   www.cenova.com.tr